KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15406417
nr 1540 6417
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, "Abiskojokks kanjon". Signerad. Olja på duk, 65x92 cm, yttermått inklusive ram: 68x95 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 maj 2023
kl 20:23:23
14/5 16:46:36
100 kr
14/5 23:06:11
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius